godz: 10:23 data: 2011.04.29

Zwykły wpis

Hej,

Po tej stronie Zuzia, Jędrek śpi, to sobie chwilkę poklikam.

Wpis będzie poświęcony w całości bajkom. Dlatego na początku krótkie wprowadzenie. A pomoże mi w tym miły, milutki, fajniutki wierszyk – Pana o nazwisku Mickiewicz:

„Świat ten jest czysta bajką! – Zgoda, przyjacielu;
Lecz każda bajka ma sens moralny na celu.”

Prócz świetnych zabaw, których nie sposób spamiętać, a które to zabawy zapewniają (i sponsorują) mi najbliżsi – mama, tata, dziadki, wujkowie – piaskownica, huśtawki, klocki, jazda na rowerku, cyrki, wesołe miasteczka…) są też takie, bez których dzień, nie byłby dniem, a noc nie wiadomo kiedy by się zaczynała. Chodzi o czytanie bajki. (NIE)Zwykłe czytanie, jednak rytuał, zwyczajnie – bajka musi być. A tych nie brakuje, bo wybierać można wśród kolorowych okładek – grubych, chudych, papierowych, tekturowych, twardych miękkich 😀

Zwykle wszystko sprowadza się do zwierzątek, roślin, ludzi i innych postaci, które umiejscowione w konkretnym miejscu i czasie, niosą jakiś przekaz, naukę.

No weźmy „Czerwonego Kapturka” – przecież gdyby dziewczynka słuchała mamy, to by wilkowi nie zaufała, „Pinokio” – gdyby nie kłamał, to by mu nos nie urósł, a „Kopciuszek” ? Kopciuszek miał szczęście, przyszła wróżka i wszystko zaczarowała… Wszyscy żyją długo i szczęśliwie 😉 Piękne to, ale zamiast oglądać kretyńskie „japońskie kocopoły”, lepiej poczytać kolorową bajkę. Przyjemnie się śpi, nie straszne są nocne koszmary a i chętnie się wraca do swoich ulubionych bajkowych stron.

Bajki czytam zwykle z tatą ale nie dlatego, że z mamą nie chcę i nie lubię, zwykle Jędrkowi też trzeba „przeczytać bajkę” 😉

Wrzucam zdjęcie z bajką Walt’a Disney’a.

PA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s